ÖZEL ÇELİKLER

ÖZEL ÇELİKLER, YÜKSEK TEKNOLOJİ, YÜKSEK PERFORMANS VE ÇOK FAZLA UZMANLIK GEREKTİREN MALZEMELER OLUP, ÇOK GENİŞ ENDÜSTRİYEL YELPAZEDE KULLANIMI OLMAKLA BERABER, EN BÜYÜK KULLANIM ALANI HAVACILIK, PETROL VE GAZ ENDÜSTRİSİDİR.

BİZE ULAŞIN
Özel Çelikler, yüksek teknoloji, yüksek performans ve çok fazla uzmanlık gerektiren malzemeler olup, çok geniş endüstriyel yelpazede kullanımı olmakla beraber, en büyük kullanım alanı havacılık, petrol ve gaz endüstrisidir.

Özel bilgi ile karakterize edilen malzemelerdir. Çelik üretiminde, elektrik ark fırınında ergitme yapıp, yüksek kaliteli uzun çelik ürünlere haddeleme veya dövme ile üretilirler. Zorlu koşullar için VOD (Vakum Oksijen Dekarbürizasyon) ve ESR (Elektro Cürufla Giderme) yöntemleri kullanılmaktadır. Dövme ve haddehaneden sonra ısıl işlem ve işleme süreçleri ile, geniş yelpazede ve farklı boyutlarda üretilebilirler.

Özel çeliklerin kullanım alanları geniş yelpazeyi içermekle beraber, ana kullanım alanları havacılık, petrol ve gaz endüstrisidir.

Havacılık Endüstrisi

Havacılık endüstrisi, kalite kontrol ve yeni gelişmeler açısından zorlu bir endüstridir. Bu yüksek teknoloji endüstri, her zaman olağanüstü performans gösteren yüksek performanslı ve nihai güvenlik malzemeleri gerektirir.

Petrol ve Gaz Endüstrisi

Petrol ve Gaz endüstrisi, çok fazla uzmanlık ve özel içerik içeren yüksek katma değerli ürünlerin bulunduğu yüksek teknoloji endüstrisidir.

Beklenilen özellikler
  • Korozyon direnci
  • Sıcağa mukavemet
* Daha fazla bilgi için lütfen personelimize danışınız.